LTD - liceul teoretic decebal constanta

Go to content

Main menu:

Bilingv

Examene și atestate
LICEUL TEORETIC „DECEBAL” - CENTRU DE EXAMEN PENTRU SUSŢINEREA PROBEI DE VERIFICARE A CUNOŞTINŢELOR DE LIMBĂ MODERNĂ – LIMBA ENGLEZĂ

• Perioada de înscriere pentru susţinerea probelor de verificare a cunoştinţelor de limbă modernă :16 – 17 mai 2024

• Program înscriere :
- Joi, 16.05.2024, interval orar 09.00 – 17.00;
- Vineri, 17.05.2024, interval orar 09.00 – 17.00.

• Dosarul va conţine:
- cerere tip de înscriere; Cererea poate fi descărcată de aici.
- ANEXĂ la FIŞA DE ÎNSCRIERE în anul şcolar 2024 – 2025 pentru participarea la probele de aptitudini sau la probele de verificare a cunoştinţelor de limbă modernă; (eliberată de şcoala de provenienţă)
- Copie certificat naştere candidat.

• Afişarea la avizier a listelor cu repartizarea candidaţilor pe săli pentru proba scrisă şi orală luni, 20.05.2024, ora 14.00.

• Desfăşurarea probelor de verificare a cunoştinţelor de limbă modernă – limba engleză - 21 mai 2024:
- Accesul în sala de examen a candidaţilor între 08.00 – 08.30 (candidatul să aibă asupra lui cartea de identitate/paşaport/carnet elev vizat);
- Desfăşurarea examenului scris ora 09.00 – 10.00;
- Desfăşurarea examenului oral începând cu ora 11.00, conform programării afişate .

• 27 mai 2024
- Comunicarea rezultatelor iniţiale la probele de verificare a cunoştinţelor de limbă modernă;
- Depunerea contestaţiilor la proba scrisă de verificare a cunoştinţelor de limbă modernă – interval orar 13.00 – 18.00, la secretariat.

• 31 mai 2024
- Comunicarea rezultatelor finale, în urma contestaţiilor, la probele de verificare a cunoştinţelor de limbă modernă.

• 03- 04 iunie 2024
- Ridicarea anexelor fişelor de înscriere de la unităţile la care candidaţii au susţinut probele de verificare a cunoştinţelor de limbă modernă.

• 14 iunie 2024
- Depunerea anexelor fişelor de înscriere ale candidaţilor care au participat la probele de verificare a cunoştinţelor de limbă modernă, la unităţile de învăţământ de provenienţă;
- Pentru elevii Liceului Teoretic „Decebal” Constanţa care au suţinut proba de verificare a cunoştinţelor de limbă engleză la Centrul de Examen din Liceul Teoretic „Decebal” Constanţa nu este necesară ridicarea şi depunerea anexei.

IMPORTANT !

• DEPUNEREA DOSARULUI DE ÎNSCRIERE
PENTRU SUSŢINEREA PROBELOR DE VERIFICARE
A CUNOŞTINŢELOR DE LIMBĂ MODERNĂ
SE FACE DE CĂTRE PĂRINTE / TUTORE /
REPREZENTANT LEGAL AL CANDIDATULUI
• CANDIDAŢII NU VOR PĂTRUNDE ÎN SALA DE
EXAMEN CU MATERIALE NEPERMISE,
TELEFONUL MOBIL SAU CU ORICE ALT
DISPOZITIV ŞI/SAU REDARE AUDIO VIDEO (CEAS
SMART, CASCĂ, BLUETOOTH, ETC.).
• ORICE TENTATIVĂ DE FRAUDĂ ATRAGE DUPĂ
SINE ELIMINAREA CANDIDATULUI DIN EXAMEN!!!

IMPORTANT !

• 03 - 04 iunie 2024

 Ridicarea anexelor fişelor de înscriere de la
unităţile la care candidaţii au susţinut probele de
verificare a cunoştinţelor de limbă modernă.

 Ridicarea anexelor fişelor de înscriere se face
de către părinte / tutore / reprezentant legal al
candidatului

 Program de ridicare a anexelor fişelor de